Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Noweklucze.pl

W tym gąszczu znajdziesz swoje miejsce

ogólnopolski serwis nieruchomości - noweklucze - BLOG

Bez kategorii Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Znajdziesz dom czy mieszkanie na darmowych ogłoszeniach nieruchomości i co dalej? Jak urządzić? Co zmienić?

Każdy z nas ma różne wyobrażenia idealnego wystroju mieszkania czy domu. Jedni chcą osiągnąć przestrzeń i nowoczesność a inni dążą do przytulny i ciepły wystrój. Próbujemy osiągnąć to odpowiednimi kolorami ścian lub dodatkami na półkach. Jednak, czy to wystarcza?

               Od zawsze w domu chcemy czuć się komfortowo, zwłaszcza w czasach kiedy żyjemy w ciągłym biegu. Przez bycie w ciągłym biegu staramy się znajdować miejsca, w których będziemy czuć się odprężeni. Dbamy o nasze otoczenie wizualnie po to by zostawić za drzwiami domu wszystkie inne rzeczy i skupić się na tu i teraz.

               Pierwszym krokiem w aranżacji naszych czterech kątów jest oczywiście plan. Trzeba dokładnie rozpisać funkcje pomieszczeń, aby uniknąć niepotrzebnych mebli. Można zacząć od podziału na część prywatną jak i ogólną (łatwiej będzie uzyskać to w domu). Przykładowo przedstawimy wejście, czyli korytarz. Jest to miejsce, w którym potrzebujemy przestrzeni do ubierania butów lub nakryć wierzchnich, a tak że możemy ocenić nasz kompletny wygląd. Jest to również pierwsze pomieszczenie, które będą widzieli nasi goście jako pierwsze, więc potrzebujemy też dopasowanego oświetlenia. Jeśli w mieszkaniu nasz przedpokój wydaje się mały można go powiększyć optycznie dzięki lustrom.

               Jednym z błędów jest używanie ciężkich ciemnych zasłon lub rolet w niewielkich pomieszczeniach. Ciemne kolory dodają głębi i są przytłaczające, a małemu metrażowi potrzebna jest jasność. Dodatkowo światło naturalne dobrze uwydatni każdy nasz kąt. Możemy zauważyć to podczas oglądania niektórych ogłoszeń nieruchomości.

               Kolejną rzeczą działającą cuda są kolory na naszych ścianach. Łączenie kolorów przede wszystkim powinno odpowiadać naszemu poczuciu estetyki. Pamiętając co różne odcienie kolorów wywołują. Zimne kolory (będą to pochodne niebieskiego) będą się sprawdzały w korytarzach i gabinetach, natomiast ciepłe barwy (pochodne żółtego) idealnie podkreślą rodzinny klimat salonu oraz jadalni.

               Nie bójmy się białego koloru na ścianach! Jest to najbezpieczniejszy kolor, gdy szykujemy mieszkanie do wynajęcia. Możemy wtedy dodać do tego wszystko co chcemy oraz dać pole manewru naszym klientom. Jednak trzeba uważać na ilość aby nie uzyskać efektu szpitala. Możemy zauważyć nowy trend w aranżacji. Przeglądając oferty nieruchomości na (najczęściej) darmowych portalach nieruchomościowych w przedstawianych nowych apartamentach mamy dominację szarości oraz bieli. Stawiamy na prostotę w nowoczesność aby przedstawić nasze mieszkanie jako modne.

               Wiele razy skupiamy się tylko na ścianach jednak podłogi grają równie kluczową rolę.  Kiedy na ścianach możemy puścić wodzę fantazji tak z podłogami jest odwrotnie. Lepiej wyglądają jednokolorowe lub czarno białe. Jednolity kolor naszej posadzki w pomieszczeniach pokaże nam dokładnie które są ze sobą powiązane. Możemy w kuchni i jadalni zrobić podłogę tym samym materiałem ponieważ oba pomieszczenia pełnią komplementarne funkcje.

               Skoro omówiliśmy już jak zadbać o szkielet naszego mieszkania, zadbajmy o dodatki. Najpierw skoncentrujmy się na motywie przewodnim. Dodatki powinny tworzyć jedność z resztą domu. Jeśli zdecydowaliśmy się na styl boho powinniśmy dodatki utrzymywać w tym samym stylu. Musimy zachowywać umiar i rytm. Najlepiej kupować dodatki pojedynczo aby uniknąć zagracenia. Sklepy często oferują nam wiele pięknych rzeczy, które kupujemy mimo tego, że ich nie potrzebujemy.  Podczas oglądania nieruchomości na sprzedaż właściciele chcą pokazać jak najwięcej możliwości udekorowania domu co daje efekt przeciwny od zamierzonego.

               Sposobem aby nasze nowe wnętrze nam się nie znudziło należy wymieniać dodatki ciągle zostając w tym samym stylu. Zmiana zapachu, układu świeczek lub zdjęć w ramkach może korzystnie wpłynąć na nasze mieszkanie. Bezpiecznie jest zmieniać kilka dodatków z różnym odstępem czasu po to by sama zmiana też nas cieszyła.

               Przejdźmy do mebli. Należy trzymać się proporcji jeśli w małym pokoju postawimy ogromny obraz będzie on niewidoczny i przytłoczy pomieszczenie. Dlatego też nie powinno się stawiać szaf w skromnych sypialniach. Niestety jest to czasem nieuniknione, bo jest to jedyne miejsce gdzie ją możemy postawić. Należy znaleźć punkt centralny pomieszczenia który będzie nam służył jako punkt odniesienia. Może to być kominek, telewizor lub schody. Najważniejsze jest to aby nasz punkt centralny nie został zepchnięty na drugi plan.

               Jeśli postaracie się działać zgodnie ze wskazówkami wasze otoczenie powinno stać się dla was milsze oraz będzie dawało satysfakcje. Najważniejsze jest zadowolenie domowników, ponieważ to właśnie w domu nabieramy energii na dalsze życie i to tu możemy zacząć rozwijać nasze artystyczne dusze.

Udostępnij na:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286