Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Noweklucze.pl

W tym gąszczu znajdziesz swoje miejsce

ogólnopolski serwis nieruchomości - noweklucze - BLOG

Warto przeczytać Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Wakacje dzieci a praca rodziców, czyli jak bezpiecznie zostawić dziecko samo w domu?

Wakacje to okres szczególnie trudny dla wielu rodziców, którzy muszą chodzić do pracy i pozostawiać swoje dzieci bez opieki w domu na wiele godzin. To właśnie w takich sytuacjach powinno się szczególnie zadbać o bezpieczeństwo…

 

Jak przygotować dom, by ze spokojem wychodzić do pracy i nie musieć martwić się o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie swoich pociech? Prezentujemy kilka cennych rad! 

1. Zainstaluj dodatkowe zabezpieczenia na przedmiotach i urządzeniach niosących ryzyko. Załóż specjalne zaślepki na gniazdka elektryczne, blokadę na piekarnik, wszystkie noże i ostre przyrządy schowaj w bezpiecznym miejscu. Możesz także założyć blokadę na drzwi balkonowe oraz ogranicznik do okien, aby dziecko nie mogło ich w pełni otworzyć, a tylko bezpiecznie uchylić.

2. Schowaj wszystkie leki, używki, chemię i inne niebezpieczne środki w niedostępnym miejscu, najlepiej zamykanym na kluczyk! Dziecko z nudów jest w stanie wymyślić i zrobić rzeczy niebywałe! 

3. Drzwi wejściowe – zaufaj nowoczesnym technologiom. Dziś na rynku można znaleźć wiele bezpiecznych rozwiązań, np. zdalny dostęp do drzwi. Możesz siedzieć w pracy (nawet kilkadziesiąt kilometrów od domu!) i sterować swoimi drzwiami za pomocą smartfona. Zostaniesz także ostrzeżony, gdy tylko dziecko otworzy drzwi wejściowe. 

4. Wytłumacz dziecku, dlaczego i na jak długo pozostanie w domu samo. Wspólnie ustalcie zasady (najlepiej na tablicy zawieszonej na ścianie), które dziecko będzie musiało przestrzegać. Warto także z góry wyznaczyć nagrodę dla dziecka za przestrzeganie wszystkich zasad, ale bardziej zmotywować swoją pociechę. Poinformuj też dziecko, z kim ma się kontaktować, gdy pojawi się zagrożenie (np. umieść na lodówce czy tablicy przy drzwiach wejściowych najważniejsze telefony alarmowe).

5. Na koniec pamiętaj, że eksperci zalecają, aby nie pozostawiać w domu bez opieki dzieci poniżej 10 roku życia, bo jest to zbyt niebezpiecznie i ryzykowne! 

Agnieszka Ostrowska

Udostępnij na:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286