Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Noweklucze.pl

W tym gąszczu znajdziesz swoje miejsce

ogólnopolski serwis nieruchomości - noweklucze - BLOG

Warto przeczytać Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Przytulna sypialnia? To takie proste!

Jak zgodnie twierdzą specjaliści, sen jest najważniejszą częścią naszego życia. To od niego zależy nasze codzienne samopoczucie, a nawet stan naszego zdrowia. Podczas zdrowego snu organizm regeneruje się i odpoczywa. Ale w jaki sposób spać zdrowo?

Przede wszystkim i w pierwszej kolejności należy zadbać o miejsce snu. Przygotowaliśmy dla Was i dla Waszych sypialni kilka cennych wskazówek.

1. Łóżko – najważniejszy element sypialni. To w łóżku spędzamy aż 1/3 swojego życia! Łóżko powinno znajdować się w centralnej części sypialni, tak aby był do niego dostęp z trzech stron. Zagłówek powinien być dosunięty do ściany. Niezwykle istotnym jest dobór samego łóżka. Z reguły łóżko dla dwóch osób powinno mieć co najmniej 160 cm szerokości, zaś jego długość powinna wynosić o 25 cm więcej od naszego wzrostu. Materac nie może być zbyt miękki, ani też za twardy. Najlepiej wybierając łóżko, zaczerpnąć porady specjalisty, którego znajdziemy z większości dużych sklepów meblowych. Na dobry sen ma także wpływ odpowiednia pościel – najlepiej bawełniana, wykonana z tworzyw antyalergicznych.

2. Spokój i ład – idealne miejsce na dobry sen. Sypialnia powinna znajdować się w części domu odizolowanej od innych pomieszczeń. Najlepiej, żeby można było ją zamykać. W sypialni powinien panować ład i porządek. Nie należy jej zagracać niepotrzebnymi przedmiotami, a jeszcze lepiej jest nie umieszczać w niej żadnego sprzętu elektronicznego, który będzie zaburzał spokojny sen. Telewizor zawieszony na ścianie w sypialni nie jest dobrym rozwiązaniem! Lepiej w jego miejscu zamieścić półkę z ulubionymi książkami.

3. Odpowiednie oświetlenie i temperatura. Jak podają naukowcy, optymalną temperaturą do snu jest 20 stopni C. Zawsze staraj się wietrzyć sypialnię przed snem. Jeśli okna w sypialni są zbyt szczelne, dobrze jest pomysleć o dodatkowej wentylacji. Warto w sypialni zamieścić także aloes, który wytwarza tlen również w nocy! Jeśli chodzi o oświetlenie w sypialni, zamiast światła sufitowego lepiej postawić obok łóżka dwie delikatne nocne lampki. 

4. Kolory ścian i podłoga. Ściany w sypialni powinny być pomalowane kolorami natury. Naturalna zieleń bądź niebieski przyniosą ukojenie i ułatwią zasypianie. Podłogę warto przykryć miękkim, niezbyt wzorzystym dywanem bądź wykładziną w jasnych barwach. 

5. Delikatne dekoracje. To one stworzą w sypialni przytulny klimat. Najważniejsze są zwiewne firany i delikatne zasłony w odcieniach ziemi. Na ścianie warto zawiesić zmysłowy obraz bądź drukowaną ilustrację (można taką zamówić u profesjonalnego rysownika i ilustratora).  Przytulny klimat stworzą także w sypialni wszelkie „miękkie” dodatki: koce, pufy, aksamitne narzuty, poduszki, pluszaki itp. 

Słodkich snów! 

Agnieszka Ostrowska

Udostępnij na:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286