Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Noweklucze.pl

W tym gąszczu znajdziesz swoje miejsce

ogólnopolski serwis nieruchomości - noweklucze - BLOG

Warto przeczytać Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Sprawdź, jak zabezpieczyć dom, by spokojnie wyjechać na wakacje.

W końcu nadeszło lato… Pewnie nie możesz się już doczekać, żeby wreszcie wyjechać na wakacje. I złodzieje też nie mogą się już doczekać, żebyś wreszcie opuścił swój dom. Bo to właśnie w wakacje złodzieje stają się najbardziej aktywni, korzystając z roztargnienia i euforii przyszłych wczasowiczów.

O czym powinieneś więc pamiętać, zanim opuścisz swój dom? Jak go odpowiednio zabezpieczyć? Oto kilka sprawdzonych wskazówek.

 

1. Dokładnie zamknij drzwi i wszystkie okna.

Jak podają firmy ubezpieczeniowe, statystycznie większość włamań do domów jest następstwem niedokładnie zamkniętych drzwi, czy pozostawionych lekko uchylonych okien. Dla złodzieja to najprostsza droga, aby wtargnąć do Twojego domu. Przed samym wyjazdem przejdź się więc spokojnie po wszystkich pokojach. Dokładnie sprawdź, czy żaden z domowników nie zostawił uchylonego okna, a na koniec zamknij drzwi od domu na wszystkie zamki.

2. Pamiętaj o zabezpieczeniu instalacji.

Jeżeli wyjeżdżasz na dłużej, koniecznie odetnij dopływ wody i gazu do mieszkania. Odłącz od zasilania wszystkie urządzenia elektryczne.

3. Zadbaj o gotówkę i cenne przedmioty.

Nie zostawiaj w domu żadnej gotówki. Lepiej wpłacić pieniądze do banku. Biżuteria i inne cenne przedmioty również będą bezpieczniejsze w skrytce bankowej niż pozostawione w domu.

4. Pomyśl o dodatkowych zabezpieczeniach domu.

Automatyczne systemy ochrony są najskuteczniejszą formą zabezpieczeń domu. Możesz być nawet kilka tysięcy kilometrów od miejsca zamieszkania, a i tak będziesz w każdej chwili widział, co dzieje się w Twoim domu.

5. Poproś zaufanego sąsiada o pomoc.

Dozór sąsiada może być naprawdę nieoceniony. Poproś go, aby chociaż dwa razy w tygodniu pozbierał z wycieraczek gazetki reklamowe i zaświecił na chwilę światło w pokoju. Te proste czynności wystarczą, aby stworzyć pozory obecności domowników i skutecznie zniechęcić złodziei do wizyty w Twoim domu.

6. Nie afiszuj się z wyjazdem.

Nie chwal się wyjazdem na wakacje ekspedientce w sklepie czy wszystkim sąsiadom dookoła, bo usłyszeć o tym fakcie mogą także przypadkowe osoby. Nie chwal się również w mediach społecznościowych, gdzie wiele niechcianych osób może zobaczyć Twój wpis.

7. Zastanów się nad ubezpieczeniem domu.

Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu domu, w razie ewentualnej kradzieży będziesz mógł liczyć na zwrot poniesionych strat. Pamiętaj jednak, aby suma ubezpieczenia odpowiadała wartości wyposażenia znajdującego się w domu.

 

Bezpiecznych i udanych wakacji!!! 🙂

Agnieszka Ostrowska

Udostępnij na:

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286