Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Noweklucze.pl

W tym gąszczu znajdziesz swoje miejsce

ogólnopolski serwis nieruchomości - noweklucze - BLOG

Bez kategorii Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286

Chcesz kupić lub sprzedać nieruchomość? Skorzystaj z pomocy pośrednika!

Pośrednik nieruchomości to specjalista pośredniczący w transakcji kupna i sprzedaży nieruchomości. To człowiek, który pomaga budować prawidłowe relacje z zarządcą nabywanej bądź sprzedawanej nieruchomości. Dzięki jego pomocy, poszukiwanie nabywców na dom lub mieszkanie, czy znalezienie nowego kąta dla samego siebie staje się procesem szybkim, bezstresowym i bezpiecznych. Mimo to, z pomocy pośredników nadal korzysta niewielu Polaków.

Zachowawcze podejście do agentów nieruchomości jest wynikiem braku zaufania do tego wciąż niedocenianego w Polsce zawodu, a także chęci uniknięcia dodatkowych kosztów, z jakimi wiąże się korzystanie z usług profesjonalistów.

Tymczasem warto byłoby zadać sobie pytanie, jak często w swoim życiu sprzedajemy dom czy mieszkanie? I jak często decydujemy się na ich zakup? Czy aby na pewno warto ryzykować i samodzielnie przejść przez proces zakupu/sprzedaży nieruchomości, mając na uwadze fakt, iż każdy błąd popełniony podczas zawieranej transakcji może nas kosztować o wiele więcej niż opłata usługi oferowanej przez pośrednika? No właśnie…

Pamiętajmy, że pośrednik nieruchomości to profesjonalista w swojej branży, taki sam jak mechanik samochodowy czy lekarz. To osoba posiadająca fachową wiedzę w zakresie nieruchomości, niezbędną do przeprowadzenia bezpiecznej transakcji na rynku. To osoba, która od podszewki zna zasady i tendencje panujące na rynku nieruchomości i potrafi trafnie ocenić wartość każdego domu czy mieszkania.

Ale przede wszystkim pośrednik nieruchomości to człowiek taki sam jak my, który także zmagał się kiedyś bądź dopiero będzie się zmagać z tym niezwykle ważnym i stresującym momentem w życiu każdego człowieka, jakim jest kupno bądź sprzedaż domu czy mieszkania. Jest to więc człowiek, któremu sprawy istotne dla klienta nie są obce.

Niestety, stereotyp na temat pośredników jako zbędnych uczestników w obrocie nieruchomości  jest tak mocno w Polsce zakorzeniony, iż wciąż większość Polaków decyduje się na sprzedaż bądź kupno nieruchomości na własną rękę i systematycznie traci na samodzielnych transakcjach nawet do kilkudziesięciu procent ich wartości.

Miejmy nadzieję, iż wraz z rozwojem rynku nieruchomości w Polsce przyjdzie w końcu taki moment, w którym Polacy przekonają się do zawodu agenta nieruchomości i zaczną doceniać świadczone przez niego usługi, czerpiąc na tym spore korzyści.

Agnieszka Ostrowska

Udostępnij na:
  1. Marek N. 5 października 2017 o 21:20

    No niestety, Polak ma to do siebie że wszystko wie najlepiej w każdej branży.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/wiolettawolska12/domains/blog.noweklucze.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286